2BE 2015

2BE – Ziua 1

DATE TEHNICE
Lungime: 85km
Diferenta de nivel pozitiva: 4200m
Punct minim / maxim altitudine: 394m / 2175m
Timp mediu de parcurgere: 12 ore
Timp maxim de parcurgere: 15 ore
Timp intermediar 1: PA2 Cabana Cuntu – ora 11
Timp intermediar 2: PC7 Saua Jigorea – ora 17.30
Ora de start / finish: 6.30 / 21.00
Asfalt: 0.7%

2BE – Ziua 2

DATE TEHNICE
Lungime: 70km
Diferenta de nivel pozitiva: 2000m
Ora de start / finish: 7.00 / 16.00
Timp intermediar 1: PA2 Trei Ape – ora 10
Timp intermediar 2: PA3 Semenic – ora 12
Timp intermediar 3: PA4 Trei Ape – ora 14

2BE – Ziua 1 – in caz de vreme rea

DATE TEHNICE
Lungime: 60km
Diferenta de nivel pozitiva: 2700m
Punct minim / maxim altitudine: 394m / 1456m
Timp mediu de parcurgere: 12 ore
Timp maxim de parcurgere: 15 ore
Timp intermediar 1: PA2 Cabana Cuntu – ora 11
Timp intermediar 2: PC7 Saua Jigorea – ora 17.30
Ora de start / finish: 6.30 / 21.00
Asfalt: 0.7%

BE

DATE TEHNICE
Lungime: 35km
Diferenta de nivel: 1500m
Punct maxim altitudine: 394m
Timp minim / maxim de parcurgere: 5 ore / 12 ore
Ora de start / finish: 10.00 AM / 21.00 PM
Asfalt: 0.7%

Clasamentul probei BE

Clasamentul probei 2BE

Timpii intemediari

BE – OPEN Masculin
Locul I – Ionescu Bogdan
Locul II – Turturica Mihai
Locul III – David Cristian

BE – OPEN Feminin
Locul I – Cioica Emilia-Iulia
Locul II – Zvanca Raluca
Locul III – Paval Valentina

2BE – OPEN Masculin
Locul I – Kelemen Arpad
Locul II – Crista Daniel
Locul III – Ionascu Marius

2BE – OPEN Feminin
Locul I – Hilbert Suzanne.

2BE – OPEN Masculin, ziua 1
Locul I – Kelemen Arpad
Locul II – Crista Daniel
Locul III – Ionascu Marius.

2BE – OPEN Masculin, ziua 2
Locul I – Crista Daniel
Locul II – Kelemen Arpad
Locul III – Ionascu Marius.

2BE – OPEN Feminin, ziua 1
Locul I – Hilbert Suzanne

2BE – OPEN Feminin, ziua 1
Locul I – Hilbert Suzanne

Sponsori

Merida
Agr
BayernShop
ArsenalPark
Sponser
BanatMandria
Agil
CoolBike
SavaTech

Parteneri

EnduroMania
Regiment13
Salvamont
FRC
ADAMSlatina
PrimariaSlatina